Извештај о спроведеној хуманитарној акцији НУРДОР-а

Ученици и запослени наше школе у току фебруара и марта 2022. године учествовали су у хуманитарној акцији Националног удружења родитеља деце оболеле од рака.

НУРДОР нам се обратио дописом да се наша школа придружи кругу пријатеља деце оболеле од малигних болести.

Нашим ученицима и запосленима представљена је НУРДОР графитна оловка спакована у картонски омотач атрактивног дизајна под називом ,,Засади живот, буди херој!“ која у себи садржи семе лаванде, нане или босиљка. Картонски омотач садржи упутство за садњу семена.

На овај начин НУРДОР нам је послао 4 поруке:

• Пиши што више
  • Читај што више
  • Кад год можеш посади биљку
  • Увек помози другоме

У духу солидарности и добре воље да се помогне онима којима је помоћ преко потребна, наша школа прикупила је донацију у износу од 30.600 динара за 204 оловке. Прикупљени новац уплаћен је на рачун НУРДОР-а, којим се опрема нова Родитељска кућа у Београду која ће обезбедити бесплатан смештај и подршку деци и родитељима из целе Србије током њиховог лечења.

Поносни смо на ученике наше школе који су се радо одазвали овом позиву.

Педагог школе Александра Вајић Десиприс