Neverovatni uspesi školskog orkestra na ovogodišnjim takmičenjima

Na krilima muzike i uspeha i ove godine nošen je  orkestar naše škole.

Na 59. Muzičkom festivalu dece Vojvodine , na kom je svojom interpretacijom očarao žiri i sve prisutne , orkestar je ,  u konkurenciji  od dvanaest orkestara , osvojio prvu nagradu sa 95 bodova!

Na 20. Republičkoj smotri orkestara osnovnih škola i osnovnih muzičkih škola Srbije , održanoj u Sremskim Karlovcima, u predivnoj svečanoj dvorani, orkestar naše škole osvojio je ne samo prvu nagradu , već i  članove komisije.

Ovogodišnju republičku smotru  upriličilo   je dvadeset šest orkestara iz cele Srbije ,u tri različite kategorije.  U okviru svoje druge kategorije

( orkestara malih škola )  , u kojoj je nastupilo ukupno jedanaest orkestara , našem orkestru  je dodeljena  prva nagrada,  sa ukupno 100  maksimalnih bodova ! Ovo je ujedno i naveća potvrda uspeha i talenta naših đaka.Nakon samo četiri godine od formiranja orkestra ovo je treći put da orkestar potvđuje da je najbolji u Srbiji.

Orkestar se predstavio veoma teškim umetničkim programom izvodeći dela velikih majstora muzike – „Šedrik“ – Mikole Leontoviča, „Igra labudića“, iz baleta „Labudovo jezero – P.I.Čajkovskog i odlomkom orkestarske svite „Per Gint“ – „U predvorju gorskog kralja“- Edvarda Griga.

Složenost programa , aranžmana  i uspešnu dečju interpretaciju , komisija je odlično prepoznala i nagradila .

Ponosna na svoje đake , dirigent orkestra Violeta Pomar, kaže :  U svom dugogodišnjem radu nikada nisam više uživala kao ovih prethodnih godina .Sva ova takmičenja za mene  više i nisu takmičenja, jer čarolija  koju zajedno stvaramo  je toliko divna da samo poželim da ih svi  čiju!

Na drugoj fotografiji su oba orkestra i Deliblata i Maramorka.