ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

ОШ ,,Паја Маргановић“

Делиблато

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Подршка родитељима при исказивању интересовања за упис у основну школу

Драги родитељи/законски заступници будућих првака школске 2020/21 године,због увођења ванредног стања на територији Републике Србије, Одлуком о проглашењу ванредног стања, у циљу спречавања ширења болести  COVID -19 изазавне вирисом SARS –COV-2, а у циљу обављања  редовних радних активности послодавцаОсновна школа,,Паја Маргановић“ Делиблато Вас обавештава о начину на који можете да се обратите школи ради исказивања заинтересованости за упис детета у први разред,а да не долазите у просторију школе.

Oбавештавамо вас да је упис у први разред шк. 2020/2021. године обавезан за сву децу рођену од 1.3.2013. године до 1.3.2014. године (закључно са 28.2.2014. године).

Пријављивање деце за упис у први разред шк. 2020/2021. године почело је 1.4.2020. године и врши се електронским путем. Родитељу/другом законском заступнику детета стасалог за упис у први разред од 1.4.2020. омогућено је да електронским путем искаже интересовање за упис преко портала еУправаhttps://euprava.gov.rs/usluge/5569

Исказивање интересовања за упис у основну школу

Родитељи/другизаконскизаступници, којисуграђаниРепубликеСрбијемогуелектронскимпутемдаискажуинтересовањезауписдетета у основнушколупокретањемовеуслуге.

Потребноједа:
–  Будетерегистрованкорисник
–  Покренетеуслугу
–  Одаберетешколу*
–  Попунитеподатке о дететукојебистежелелидаупишете у школу
–  Оставибројтелефонакакобишколамоглаконтактиратисањим

*Захтевнеможедасеподнесешколикојојдететериторијалнонеприпада и закојујевећподнетзахтевзаупис, накојишколаимаобавезудаодговори у рокуод 30 данаодпрекидаванредногстања.

Важно: Имајући у видуванреднеоколности, Министарствопросвете, науке и технолошкогразвојаћенакнадноодредитидатумпочеткауписа, о чемућетебитиобавештени и моћићетезаказатитерминзаупис и тестирањеелектронскимпутем.

Упутствозародитеље за коришћењеуслуге „Исказивањеинтересовањазаупис у основнушколу“налази се наПорталуеУправа, односноhttps://euprava.gov.rs/usluge/5569као и на сајту наше школе https://ospajamarganovic.edu.rs/

Тестирање деце неће започети пре окончања ванредног стања, термини ће бити заказивани електронским путем, о чему ћете бити на време обавештени.

Особе за контакт (име и презиме лица које ће давати информације родитељима у вези са уписом у први разред – телефоном или мејлом):

Александра Вајић, педагог школе, број телефона 064/248-80-86, сваког радног дана од 9.00 до 11.00. Електронска адреса на коју се родитељи могу обратити за сва питања у вези уписа деце у први разред  pedagog.ospajamarganovic@gmail.com

Горан Станиш директор школе, број телефона 064/114-98-70, сваког радног дана од 9.00 до 11.00.

Датум: 5.4.2020. године         Директор школе, Станиш Горан

Секретар школе, Соња Радишић