“ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА РАСТЕ ДО НЕБА”

ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА РАСТЕ ДО НЕБА

Традиција обележавања Дечије недеље у свету и код нас мери се деценијама. Дечија недеља је први пут обележена 1934. године на предлог организације Пријатељи деце Србије, а 1987. године  дефинисана је  Законом о друштвеној бризи о деци. Манифестација Дечија недеља се сваке године одржава у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.

Активности које ће се реализовати имају за циљ афирмисање другарства, различитости, неговање дечјег стваралаштва,  поштовање права детета кроз заједничке активности деце, наставника, породице и друштвене средине.

Дечија недеља је прилика да се кроз активности и садржаје остварују дечија права, уважава индивидалност сваког детета и његова потреба за игром и стваралаштвом.

Често заборављамо да је деци најпотребнија љубав како би се јачало њихово самопоуздање и самопоштовање. Стабилни односи, пуни љубави  и подршке, неопходни су за дечији развој. Кроз све те односе, дете учи како да размишља, комуницира, изражава и спознаје своје емоције и развија социјалне вештине, зато, хајде да сви заједно ове недеље делимо љубав, срећу, радост…

Активности које нам предстоје у оквиру Дечије недеље су следеће:

ПОНЕДЕЉАК, 03. 10. 2022.

• Отварање Дечије недеље (Упознавање са програмом Дечије недеље и разговор са ученицима о овогодишњем слогану „Шта детету треба да расте до неба“)
  • Нижи разреди- цртају на блок папиру своју породици,

Виши разреди-израда плаката по одељењу (на хамер папиру),

Затим од свих радова направити изложбу у холу школе.