Успех наших младих математичара на међународном такмичењу “КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА 2014. ГОД.“

Циљ такмичења је повећање интересовања за математичке и природне науке, као и степен логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и коришћења стеченог математичког знања.

У оквиру такмичења ученици у целом свету, у преко 60 држава, у исто време размишљају о истим проблемима и решавају исте задатке. На претходном такмичењу 2013. године, учествовало је преко 5 милиона ученика из Русије, Немачке, Пољске, Италије, Венецуеле, Бразила, Maђарске, Белорусије, Чешке, Француске, Порто Рика, Холандије, Србије, Ирана, Кипра и тако даље.

Ученици се такмиче од 1. разреда основне (први разред први пут у Србији ове године) до 4. разреда средње школе.  Нашу школу на овом такмичењу представљали су ученици другог разреда: Меза Јована, Линца Андријана, Попов Зорана, Станиш Тијана, Станковић Катрарина, Петровић Михаило, Мумовић Давид, Гладински Стефан, Глишић Анђела,Секулић Нађа,  Иљенкаревић Далибор и Сармеш Марко; ученици трећег разреда: Зарија Нађа, Станиш Андрија, Мирјанић Немања и Јовановић Марко.

Дипломе са овог такмичења понели су:
1. Меза Јована,
2. Петровић Михаило,
3. Линца Андријана,
4. Мумовић Давид.
5. Секулић Нађа,
6. Иљенкаревић Данијел и
7. Сармеш Марко.

ВЕЛИКИ УСПЕХ  ЗА НАШУ МАЛУ ШКОЛУ! ЧЕСТИТАМО ИМ ОД СРЦА!

Стојанка Коларски, учитељ.