Божићни концерт

Након пустог школског подијума током 2020. године, поново су ОШ „Паја Маргановић“ одјекнули  звуци музике. У духу новогодишњих празника, 23. децембра 2021. године,  одржан је трећи Божићни концерт.  Како би епидемиолошке мере биле испоштоване, вредни и неуморни учесници програма приредили су чак три концерта у том дану у различитим терминима због ограниченог броја публике. Тако је у преподневним сатима одржан концерт нижим, па вишим разредима, а у вечерњим сатима родитељима и мештанима.

У посебно припремљеном амбијенту хола школе концерт је отворио школски оркестар увертиром оперете „Орфеј у подземљу” Жака Офенбаха и композицијом „Ще́дрик” Миколе Леонтовича. Звуцима српских божићих песама прикључио се и школски хор у претежно солистичким аранжманима.

Како школа истиче промовисање музичких талената, у другом музичком блоку, богатим програмом класичне музике, представили су се талентовани ученици нижих музичких школа:  Катарина и Јелена Помар, Милица Крчуљ, Марко Радосављевић, Теодора Цревар и Хелена Долашевић.

Завршни део концерта био је украшен звуцима популарне музике. Попут малих звезда својим дивним гласовима публику су развеселиле Катарина Потежица, Милица Крчуљ и Теодора Цревар, изводећи музику Mariah Carrey, Ruth B, Cally Clarkson и Adel. Не заборављајући истицање Војводине и Баната као мултинационале средине, обојене различитим народима и њиховим културама, ученица  другог разреда Валентина Мартинов отпевала је румунску народну песму „Floare mândră bănăţană”. Врхунац концерта чинио је дует Хелене Долашевић и Теодоре Цревар македонском песмом „Јовано, Јованке” уз посебно компонован клавирски аранжман и корепетицију проф. Виолете Помар.

Похваљујемо све чланове оркестра и хора на изузеном залагању и пре свега личној жељи и вољи да се овај дивни концерт уприличи:

• ученике 5. разреда: Исидору Костић, Луну Викторију Момиров, Николу Новаковића, Јелену Помар, Катарину Помар, Катарину Потежица, Лану Станиш, Неду Ракитован и Теодору Русован;
  • ученике 6. разреда: Вању Божин, Милицу Крчуљ, Марка Радосављевића, Ању Ђукић, Милицу Јакшић, Андријану Петковић и Теодору Станиш;
  • ученике 7. разреда: Теодору Цревар, Катарину Божин, Милицу Лакићевић, Александра Маринковића, Марију Петковић и Исидору Рашков;
  • ученике 8. разреда: Николу Ритопечког, Катарину Србуљ, Иву Јанча и Хелену Долашевић.

Виолета Помар

(Кликните  на прву фотографију да бисте покренули пројекцију слајдова)