Недеља обележавања Дана школе, 15. IV – 19. IV 2024.

Недеља обележавања Дана школе 2024

Недеља обележавања Дана школе, 15. IV – 19. IV 2024.

Овогодишњи програм обележавања Дана школе у ОШ „Паја Маргановић“ почео је у понедељак, 15. априла свечаним рециталом и полагањем цвећа испред бисте Паје Маргановића, где су се окупили ученици и запослени школе.

Свечани рецитал припремиле су ученице виших разреда заједно са наставницама српског језика, а представници четвртог разреда су положили цвеће на постамент.

У недељи обележавања Дана школе часови су били скраћени. Уређени су школски панои у ходнику –  пробраним лепим цитатима из књиге Е. Ригона и С. Босије, Како да стекнем самопоуздање, учитељица Биљана Пејчић украсила је пано на улазу.  У оквиру обогаћеног једносменског рада радионица за осликавање дрвета – учитељице Биљана Пејчић, Светлана Резач и Надица Барбузан, заједно са ученицима III, IV и V-2 разреда украсиле су пано према ходнику и фискултурну салу, где се одржала свечана приредба.

У петак, 19. априла, завршна приредба почела је у вечерњим часовима, уз многобројне госте, родитеље ученика и пријатеље школе.

Уз присуство директора и наставника школа у окружењу, међу гостима се посебно истичу Јарослав Хоц – председник Националног савета чешке националне мањине и Валентина Симиџија Хоц, Председница одбора за образовање у Савету, који су (захваљујући доброј сарадњи са нашом школом и наставницом Александром Резач, која води групу за изучавање чешког језика) донели школи вредан поклон – интерактивну таблу за кабинет страних језика.

Координатор свечаног програма приредбе била је наставница српског језика Невенка Домазет Живанић, а на сцени су се представили ученици нижих и виших разреда, који су се за наступ припремали са својим учитељицама и наставницима. Водитељке програма биле су ученице VIII разреда – Ања Ђукић и  Милица Крчуљ. За озвучење је био задужен Филип Марила,  ученик VIII-1 разреда.

Програм је добродошлицом отворио директор школе Горан Станиш,  уручивши дипломе награђеним ученицима и наставницима за дотадашње резултате на такмичењима.

Уводна тачка је традиционално припала предшколцима, који су уз пратњу васпитачице Ауроре Илић одиграли игру „Краљево коло“.

Затим су на сцену изашли рецитатори појединачно – II разред: Миа Цревар говорила је песму Бранка Ћопића „Болесник на три спрата“, Маша Радосављевић песму „Лепо је све што је мало“ Душка Радовића, а ученица I-1 Николина Милошевић песму „Ђак првак“ Десанке Максимовић.

Групне рецитале извели су ученици IV разреда („Оловка пише срцем“) и ученици нижих разреда који изучавају чешки језик (рецитовање и певање на чешком језику).

Драмске комаде извели су ученици III разреда („Ах, тај мај!“ и „Софтвер БРЕ“ Дејана Алексића), док су ученици V и VI разреда извели драматизацију књиге за децу „Лоши момци“ Арона Блејбија.

Народне игре одиграли су ученици I-2 разреда („Киша пада“) и чланови КУД-а млађе и старије групе ученика, са кореографом Немањом Новаковићем, бившим учеником наше школе.

Музичке тачке појединачно – Милица Крчуљ VIII-1, музика из филма Амели Пулен, клавир; Андријана Петковић VIII-2, Малагенија, акустична гитара; Марко Радосављевић VIII-1, Балетска свита, хармоника.

Музичке тачке групно – школски оркестар 43 ученика виших разреда са ментором Виолетом Помар – филмска музика (насловна тема из филмова о Џејмсу Бонду, Седморица величанствених и Пирати са Кариба).

Дружење наставника и гостију организовано је након приредбе у „Вили Ребел“ у Делиблату.